Admin si Mod
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Prima experienta pentru Admin
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Selectarea mod

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Butterfly
Admin
Butterfly


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 30
Localizare : Tarimul fluturilor
Data de inscriere : 30/07/2008

Selectarea mod Empty
MesajSubiect: Selectarea mod   Selectarea mod Icon_minitimeMar Aug 26, 2008 4:00 pm

Dupa ce criterii selectati un moderator?
Sau ce trebuie sa faca un user pentru a-l face moderator?
Sus In jos
http://new-world.forummagic.net/
Sailor Mars

Sailor Mars


Numarul mesajelor : 8
Varsta : 28
Data de inscriere : 31/07/2008

Selectarea mod Empty
MesajSubiect: Re: Selectarea mod   Selectarea mod Icon_minitimeDum Sept 14, 2008 2:56 pm

Eu cred ca pentru a selecta un mod nu conteaza mesajele.Userul trebuie sa fie devotat forumului,sa posteze pe el regulat(in anumite conditii facem exceptii),sa posteze decent fara spam si sa asculte regulile.Eu niciodata nu ma iau dupa mesaje.
Sus In jos
Butterfly
Admin
Butterfly


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 30
Localizare : Tarimul fluturilor
Data de inscriere : 30/07/2008

Selectarea mod Empty
MesajSubiect: Re: Selectarea mod   Selectarea mod Icon_minitimeDum Sept 14, 2008 6:48 pm

Sunt deacort dar totusi il pui macar la un test?cit de mic!
Sus In jos
http://new-world.forummagic.net/
Rosario

Rosario


Numarul mesajelor : 29
Varsta : 29
Localizare : At home ^^
Data de inscriere : 22/08/2008

Selectarea mod Empty
MesajSubiect: Re: Selectarea mod   Selectarea mod Icon_minitimeDum Noi 02, 2008 12:43 pm

Pai in primul rand il testez sa vad daca intra,des pe forum sau nu intra deloc.Las sa vad daca observa greselile facute de catre userul X.Sa asculte de ceea ce spune admin-ul/adminii.Sa nu incalce nicio regula!Sa ma cunosc foarte bine cu viitorul moderator de exemplu asa cum e Zoey... o cunosc foarte bine la fel si ea.Totusi noi neam cunoscut de pe un forum.Am vazut ca e de treaba si cum s-a inregistrat pe forumul meu,si am vazut ca nu a incalcat nicio regula peste ceva vreme am pus-o moderator.Si deja de 4 luni,e de fiecare data cu ochii in patru pe useri.Si intra mereu pe forum! Deci va dca am facut o alegere buna.
Sus In jos
http://spring-anime.wikiforum.ro/
Eclipse




Numarul mesajelor : 14
Localizare : Pluto
Data de inscriere : 21/09/2008

Selectarea mod Empty
MesajSubiect: Re: Selectarea mod   Selectarea mod Icon_minitimeDum Noi 02, 2008 8:47 pm

''Dupa ce criterii selectati un moderator?''
Sa vrea sa fie mod nu sa imi faca belele (stearga, mute, inchide, avertiveze fara motiv) si sa aiba macar 5 mesaje ca sa stiu ce stie si ce poate.
''Sau ce trebuie sa faca un user pentru a-l face moderator?''
Sa castige un concurs al carui premiu este aceasta functie, sa ajute forumul cu ceva legat de aceasta functie, sa poata intra in cursul saptamanii si sa fie sincer si sa asculte ceea ce ii spun...
''Il supui macar la un test? Cit de mic!''
Poate ca da...poate ca nu...Poate il intreb din reguli sau ceva legat de forum sau de limbajul forumurilor (double posting, spam...) si poate ii si dau o saptamana-o luna de proba si poate in acest timp il testez cumva...

Nu imi place ca moderatorii sa fie pusi imediat ce se inscriu mai ales pe motiv ca se cunoaste cu cei din staff sau ca e si cineva din staff pe forumul celui care ia functia sau cei care se inscriu doar pentru aceasta functie ori cei care nu merita si candideaza si mai ales iau postul chiar daca sunt si useri mai capabili pe forum...
Sus In jos
http://www.help.online-talk.net
Doppelganger

Doppelganger


Numarul mesajelor : 14
Respectarea regulilor : Selectarea mod Rank11-24afb
Data de inscriere : 18/04/2009

Selectarea mod Empty
MesajSubiect: Re: Selectarea mod   Selectarea mod Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 9:00 am

In primul rand trebuie sa stie cu ce se mananca functia de moderator si ma iau si dupa cum posteaza si prezenta pe forum.Daca are rangul de moderator trebuie sa isi faca meseria cum trebuie nu?Deci va trebui sa respecte niste reguli si daca nu le respecta va fi decazut din drepturi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Selectarea mod Empty
MesajSubiect: Re: Selectarea mod   Selectarea mod Icon_minitime

Sus In jos
 
Selectarea mod
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Admin si Mod :: Probleme in PA :: Diverse-
Mergi direct la: