Admin si Mod
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Prima experienta pentru Admin
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Despe forum

In jos 
+2
Rosario
Butterfly
6 participan?i
AutorMesaj
Butterfly
Admin
Butterfly


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 30
Localizare : Tarimul fluturilor
Data de inscriere : 30/07/2008

Despe forum Empty
MesajSubiect: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeMier Iul 30, 2008 10:51 am

Forumul este pentru cei care sunt Administratori generali ai forumului!
Aici veti spune despre prima experienta,cum v-ati facut propriul forum,prin ce dificultati ati trecut!!!!etc...
Tot despre dvs.!!!!!!!!
Sus In jos
http://new-world.forummagic.net/
Rosario

Rosario


Numarul mesajelor : 29
Varsta : 29
Localizare : At home ^^
Data de inscriere : 22/08/2008

Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeVin Aug 22, 2008 1:21 am

Pai primul meu forum creeat vreodata a fost : Anime-Love-Anime....in primul rand am fost ca si picata de pe o alta planeta cand am vazut ce se afla in asa numitul: "Panou de Administare"...nu am stiut cum se pot creea: Forumuri; topicuri sa inchid sa deschid un topic...sau sa mut/despart subiectul altundeva unde dorisem...asata imi dorea sa stiu cel mai mult...apoi cum sa pun un banner sau imaginea la :"Cine este conectat?" sau sa mut forumul pe o alta versiune...sa-l fac din phpBB3 sa-l pun in: phpBB2.Dar...am reusit sa ma mai dezmeticesc cu ajutorul unei admine pe nume :Lucy. O tot intrebam cum se face aia si aia si la unele intrebari ii era si ei greu sa imi raspunda, vreau sa spun ca era chiar complicat.Apoi multe dintre lucrurile mici si chiar si mari si interesante am inceput sa le descopar singura si pe parcurs...apoi iat nu stiam unel lucruri si am intrebat o alta admina care poarta nick-ul aici: Butterfly si pe kaleido-stage sau chio-anime il poarta de :Spinzuratoarea Demonilor si vreau sa ii multumesc din suflet ca m-a ajutat unde im iera greu, si nu stiam.Deci cu timpul incep sa cunosc cat mai multe lucruri.Si in final am descoperit o gramada de minunatii si inca mai am ....deci asa mi-a fost mie cand am creeat primul forum. Smile
Sus In jos
http://spring-anime.wikiforum.ro/
Butterfly
Admin
Butterfly


Numarul mesajelor : 69
Varsta : 30
Localizare : Tarimul fluturilor
Data de inscriere : 30/07/2008

Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeVin Aug 22, 2008 10:34 pm

Da,a fost foarte interesant!
Primul meu forum a fost creat sub numle anime-love,daca nu ma gresesc,eram fara experienta si era cam aiurea,in timp am aflat de forumul adica fostul forum:printesa-arisa,creat si apoi sters de Sailor Mars (fosta Storm pe atunci),de la ea am aflat majoritatea optiunilor din Panoul de Administrare,innainte de asta am aflat intimplator de forumul anime-rose.forumgratuit.ro.acolo am intilnit-o pe Lucy,Botan,Rosetta(e una si aceiasi persoana) si i-am adresat multe intrebari referitor la crearea unui forum!Nu stiu din ce cauza,dar atunci ne-am cam certat,sau cam asa ceva!Nu prea tin minte am probleme cu memoria! Razz si nu am mai postat pe forum prea multe,si apoi am cunoscut-o pe asa numita Storm(Layla,Misa Layla,Sailor Mars-pe cite-va forumuri) cu ea am inceput sa creem sa comunicam si sa ne facem un fel de partenere!Dare foarte de mult nu am mai auzit nimic de la ea! Cu ajutorul ei am descoperit si mai multe,insa pe parcurs am incept sa descoper singura si sa fac experimente reusite si mai putin reusite!
Desigur mai sunt foarte multe persoane care mau ajutat comunic des si ne imaprtasim experientele cunostintele in domeniul...pai tot
Unele din ele sunt:Layla,Kuran,Rosetta Passel si altele(sunt cele de pe KS,mai este si Zoey sau WA de pe Chio-anime)au diferite nick-uri si nu prea ma descurc!
Si as dori sa le multumesc tuturor persoanelor care mau ajutat sa stiu mai multe in tot ce e legat de forumgratuit.ro
Layla,Lucy,Rosetta si altele va multumesc din toata inima si speram sa fim bune partenere,aliati,etc etc........... Smile
Sus In jos
http://new-world.forummagic.net/
Kitty

Kitty


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 28
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/09/2008

Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeMar Sept 02, 2008 8:39 am

Primul meu form ...pai...inca lucrez la el Laughing ( am scris in prezentare ca-s incepatoare Very Happy ) deocamdata am o problema cu netul si nu pot sa creez categorii , sa schimb imaginile , culorile , etc. Dar panoul de administrare mi se pare putin cam imbarligat...(sau poate imi trebuie timp sa ma obisnuiesc cu el )...de cate ori vreu sa fac ceva acolo .. nu nimeresc niciodara butonul potrivit ... si ma apuca anul nou chinezesc pana gasesc ce cautam ... dar sper ca cu timpul nu o sa ma mai incurc in el Laughing ..si poate fac mai multe formuri Very Happy
Sus In jos
http://fananime.forumgratuit.ro/forum.htm
Rosario

Rosario


Numarul mesajelor : 29
Varsta : 29
Localizare : At home ^^
Data de inscriere : 22/08/2008

Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeVin Sept 05, 2008 1:46 pm

-Buna...pai...te pot ajuta ...asa mi se paru-se si mie la inceput , iti trebuie timp pana sa te obijnuiesti complet cu el.Mi mi-a lua 1 luna sau mai mult pana sa styu destule!Dar cat de cat...cum sa zic nu se face una doua.Eu toata ziua eram in P.A si de aceea am reusit sa descopar noutatile si mai am catva... rabbit dar ai putea sa pui unb "Prt. Screen" cu problema asta poate te putem ajuta! scratch
Sus In jos
http://spring-anime.wikiforum.ro/
Miyuki Momoiro

Miyuki Momoiro


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 27/10/2008

Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeLun Noi 24, 2008 9:27 am

Etto...primul meu forum a fost creat in "smfforfree"si cind am vazut panoul de admin acolo nu mi-a venit sa cred...era totul in engleza iar eu pe atunci nu stiam engleza prea bine...
Daca vreti irl-ul:http://sweetyumeworld.smfforfree4.com
In final s-a primit destul de bunicel,doarca nu avea prea multi memri...majoritatea aveau 0 posturi.
Urmatoarea editie,asta du[pa ce m-am saturat de smfforfree4,am trecut la forumotion.La inceput,sincera sa fiu,nu mi-era chiar greu sa gasesc ceea ce vreau acolo.Lookul forumului(mikaru world--->asta e primul meu forum pe forumotion)l-am facut in mult timp,schimbam imaginile,fiindca nu se potriveau...si pina la urma vad ca a iesit cit de cit...cu continutul forumului am avut mai mari probleme...dar nici o grija--->Totul a iesit asa cum vroiam!!!Doar ca acum,vad ca multi membri nu citesc regulile,si se pare ca au o multime de spam...damage...
Sus In jos
Duffy

Duffy


Numarul mesajelor : 7
Varsta : 29
Data de inscriere : 01/12/2008

Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 9:49 am

Razz Primul meu forum a fos pe forumgratuit.ro...nici nu-mi mai amintesc prea bine,cand am intrat in p.a. am crezut ca am gresit linkul ...dar eu sunt orgolioasa rau sinu accept ajutor asa ca am inceput sa iau tot panoul la rand si sa vad ce functii are si am invatat destul de repede
apoi am vrut sa fac unul pe my forum affraid de-acolo n-am priceput nimic ..chiar nimic asa ca l-am sters,dupa ce am aflat cum se sterge
Sus In jos
Doppelganger

Doppelganger


Numarul mesajelor : 14
Respectarea regulilor : Despe forum Rank11-24afb
Data de inscriere : 18/04/2009

Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 8:26 am

Ah inainte sa incep eu cu povestirea asta vrea sa zic ceva Very Happy

Citat :
am intilnit-o pe Lucy,Botan,Rosetta(e una si aceiasi persoana)
Daca Lucy aia e vorba despre mine *fostul meu nick* sa sti ca eu nu mai aveam si Botan Si Rosetta Laughing anway sa incep si eu povestirea...
A fost o data ca nici o data *Damn it sa trec la subiect =))*
Pai eu de mult avea in gand sa imi fac un forum de muuuuulta vreme dar parca nu prea imi venea sa ma apuc de el Rolling Eyes dar intr-o zi m-am apucat sa fac unu...pe forumgratuit normal si ce sa zic ca eu ma prind mai repede de cum se "manevreaza" insa trebuie sa recunosc ca si eu ca oricine la inceput am fost o mare epava X____X pe urma am corupto si pe dear Rosario cu forumurile.Pe atunci vorbeam in fiecare zi acum nici "sall" nu ne mai zicem =))))) anyway cu timpul ne-am mai dezmeticit ^^ si spre final am administrat fericiti pana la prezent si pe viitor =)))))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despe forum Empty
MesajSubiect: Re: Despe forum   Despe forum Icon_minitime

Sus In jos
 
Despe forum
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Culori pe forum
» Cum creezi un forum
» efect de ninsoare pe forum

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Admin si Mod :: Prezentare :: Mici experiente a userilor-
Mergi direct la: